Odborný pracovník pri 1,3-metrovom ďalekohľade

Pridané 8.10.2019

Astronomický ústav Slovenskej akadémie vied

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavnou pracovnou náplňou je starostlivosť o technický stav a priebežná údržba nového ďalekohľadu s priemerom hlavného zrkadla 1,3 metra a k nemu patriacich postfokusových zariadení, ako aj vývoj ovládacieho softvéru.

tarifný (minimálny) plat podľa tabuľky verejnej správy, platová trieda 10, t.j. do 693,50 € do 997,50 € (zaradenie podľa praxe v zmysle zákona)

Žiadosť o zamestnanie a profesijný životopis je potrebné zaslať do 15. júna 2018.
Výberové konanie sa uskutoční v druhej polovici júna 2018.
Pracovný pomer je na 100% úväzok na zastupovanie počas materskej dovolenky.
Pracovná doba bude v turnusových službách, časť aj v nočnej smene. Počas služby ubytovanie priamo na observatóriu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

v odbore mechatronik alebo elektrotechnik

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- dobrý zdravotný stav (výkon práce v nadmorskej výške 1750 m.n.m. a často v noci)
- základy programovania a elektroniky
- bezúhonnosť
Vítané:
- skúsenosti s vákuovou technikou
- základy jemnej mechaniky, prípadne optiky
- elektrotechnická spôsobilosť (osvedčenie) podľa vyhlášky č. 74/1996 Z.z., stupeň odbornosti 3 "samostatný elektronik - §22"
- záujem o astronómiu

Astronomický ústav Slovenskej akadémie vied je vedecká inštitúcia zaoberajúca sa základným výskumom v oblasti astronómie a astrofyziky.

Adresa spoločnosti

Astronomický ústav SAV
P.O.BOX 18
05960 Tatranská Lomnica